1. Skanuj Tarczki
1.1 Escaneando
Opcja ta pozwala na skanowanie tarczek z wykorzystaniem skanera płaskiego formatu A4. Zalecamy korzystanie ze skanerów Canon LiDE (rozdział 3 Skanery do tarczek ). Aby tarczki były poprawnie zeskanowane należy ustawić rozdzielczość na 300 DPI, "długość promienia odczytu" na 370 oraz "jakość kolorów skanowania" na "czarno-białe 1bit".
Nota: Los ajustes de brillo, contraste y sensibilidad varían en función de su escáner.
1.2 Ułożenie tarczek na skanerze
La mayoría de las veces se escanean 6 discos de un conductor al mismo tiempo, ya que esto permite analizar el tiempo de trabajo de toda la semana. Los discos deben estar dispuestos en el escáner según un esquema determinado.
Przykładowo, chcąc zeskanować jedną tarczkę, należy ustawić ją na skanerze w lewym dolnym rogu tzw. „łezką” w prawo, poczynając od belki skanującej na dole skanera (w przypadku skanera Canon Lide 25). Dla skanerów z belką skanującą u góry skanera będzie to pozycja odwrotna, czyli górny lewy róg z „łezką” skierowaną w lewo.
Aby wprowadzić jednocześnie trzy wykresówki, należy ustawić je na skanerze w następujący sposób:
2. Odczyt tarczek z pliku
Dzięki zapisywaniu plików z obrazami tarczek na dysku twardym możliwe jest ponowne otworzenie. Umożliwia nam to przycisk "Otwórz tarczkę z pliku" lub wybranie z menu opcji "Tarcze - Wczytaj pojedynczą tarczkę z pliku".
Możliwe jest zaznaczenie większej ilości tarczek, które pojawią się w lewym oknie – tak, jakby zostały od nowa zeskanowane.
3. Dodawanie tarczek do bazy
Po prawej stronie w zakładce "Środkowe pole" uzupełniamy informacje z tarczki, a następnie klikamy w "Zapisz do bazy".