/
6 Инсталирање "клијентске" верзије

6 Инсталирање "клијентске" верзије

Инсталација је иста као и за самосталну верзију програма. За разлику од верзије сервера, Фиребирд сервер није инсталиран. Није потребно поново покренути рачунар након инсталације - одмах ћемо покренути програм. Програм ћемо инсталирати "као администратор" са искљученим антивирусом. Када се покрене, појавиће се прозор у који уносимо ИП адресу сервера и путању где је програм инсталиран на серверу, на пример C:\Program files\Infolab\TachoSpeed​​​​\. ИП адреса сервера се може добити уношењем команде „ипцонфиг“ у „командну линију“ а затим се ИП адреса чита из реда „ИПв4 адреса“, нпр. 192.168.100.100. Такође морате да унесете бројеве дозвола и да активирате Тацхоспеед онлајн или телефоном преко одељења техничке помоћи.



Поред тога, копирајте датотеку Бази.кмл са рачунара сервера (подразумевана путања: C:/Program Files (x86)/Infolab/Tachospeed), а затим замените датотеку Бази.кмл на рачунару клијента (подразумевана путања: C:/Program Files (x86)/Infolab/Tachospeed). Ове операције изводимо са искљученим Tachospeed-om.



Ако смо све урадили како треба, програм би требало да се покрене и добије приступ бази података. И овде постоји разлика у верзији клијента између неограничене верзије и верзије са ограниченим бројем возила. У прозору за избор базе података унесите тачну путању до базе података, а не само путању до директоријума у ​​којем је програм инсталиран.



Најчешћи проблеми при инсталирању клијентске верзије:

  • Програм није инсталиран са искљученим антивирусом и „као администратор“ на налогу администратора;

  • Заштитни зид инсталиран на клијентском рачунару који блокира Tachospeed везу са сервером на порту 3050;

  • Нетачна ИП адреса сервера (размаци, тачке итд., нетачна адреса);

  • погрешна путања - грешка је делити директоријум и навести га као путању. Морамо да схватимо да ово мора бити путања на серверу, т. ј. онај који је наведен на серверу. У неограниченој верзији наводимо путању до датотеке а у ограниченој верзији до директоријума у ​​којем је програм инсталиран на серверу;

  • типичан мрежни проблем - нема везе са мрежом на којој се сервер налази; лоше конфигурисана мрежна картица итд;

  • Типичан хардверски проблем - покварена мрежна картица, искључен мрежни кабл, искључен рутер итд;

  • Друга верзија базе података (верзија клијента је нижа од верзије базе података) – проблем се јавља када покушате да вратите старију верзију програма на новију базу података инсталирану на серверу.