1. Skanuj Tarczki
1.1 Skanowanie
Opcja ta pozwala na skanowanie tarczek z wykorzystaniem skanera płaskiego formatu A4. Zalecamy korzystanie ze skanerów Canon LiDE (rozdział 3 Skanery do tarczek ). Aby tarczki były poprawnie zeskanowane należy ustawić rozdzielczość na 300 DPI, "długość promienia odczytu" na 370 oraz "jakość kolorów skanowania" na "czarno-białe 1bit".
Uwaga: Ustawienia Jasności, Kontrastu i Czułości różnią się w zależności od posiadanego skanera.
1.2 Opcje zaawansowane
Pokaż okno dialogowe skanera - zaznaczenie tej opcji umożliwia korzystanie z domyślnego oprogramowania skanera (zalecamy odznaczenie opcji).
Tarcza schodkowa - opcję zaznaczamy jeśli skanujemy tarczki schodkowe.
Zapisywanie do pliku - po zaznaczeniu tej opcji tarczki zostaną także zapisane do pliku.
Dodaj tarczkę postojową - po zaznaczeniu tej opcji po zeskanowaniu tarczek zostanie dodana także tarczka postojowa.
1.3 Ułożenie tarczek na skanerze
Najczęściej skanuje się jednocześnie 6 tarczek jednego kierowcy, ponieważ pozwala to na dokonanie analizy czasu pracy całego tygodnia. Tarczki należy ułożyć na skanerze według podanego schematu.
Przykładowo, chcąc zeskanować jedną tarczkę, należy ustawić ją na skanerze w lewym dolnym rogu tzw. „łezką” w prawo, poczynając od belki skanującej na dole skanera (w przypadku skanera Canon Lide 25). Dla skanerów z belką skanującą u góry skanera będzie to pozycja odwrotna, czyli górny lewy róg z „łezką” skierowaną w lewo.
Aby wprowadzić jednocześnie trzy wykresówki, należy ustawić je na skanerze w następujący sposób:
2. Wczytaj pojedynczą tarczkę z pliku
Po wybraniu tej opcji wskazujemy obraz tarczki na komputerze, którą następnie dodajemy do programu. Obsługiwane formaty obrazu tarczek to BMP, PNG, TIF, JPG.
3. Wczytaj sześć tarczek z pliku
Po wybraniu tej opcji wskazujemy obraz sześciu tarczek na komputerze, które następnie dodajemy do programu. Obsługiwane formaty obrazu tarczek to BMP, PNG, TIF, JPG.
Opcja dostępna jest kiedy korzystamy z "Nowego modułu tarczek (wersja BETA)".