Aby przejść do widoku cyfrowego, należy kliknąć w tę ikonę
Ikonka modułu cyfrowego
Table of Contents | ||
---|---|---|
|
Ikona "modułu cyfrowego" jest widoczna tylko po aktywacji modułu cyfrowego. Po jej kliknięciu zmienia się całkowicie wygląd ekranu głównego. Nastawiony jest on całkowicie na przeglądanie bazy pod kątem wprowadzonych danych z kart kierowców oraz tachografu cyfrowego pojazdu.
...
1. Przeglądanie danych cyfrowych
Poniższy zrzut ekranu prezentuje wygląd głównego okna podglądu danych cyfrowych:
Główne zakładki, Kierowca oraz Pojazd. Główne zakładki "Kierowca" oraz "Pojazd", umożliwiają zmianę danych, jakie chcemy przeglądać.
Dane z pojazdu mogą różnić się od danych z karty kierowcy oraz zawierają inne dane. Kierowcę lub pojazd wybieramy z pola wyboru zaraz obok zakładek Rok, Miesiąc oraz Dzień. W przypadku podglądu danych z pojazdu mamy możliwość wyboru slotu z tachografu, którego dane chcemy przeglądać . Dane (dane rejestrowane w dwóch slotach mogą różnić się od siebie).
Pośrodku ekranu mamy do dyspozycji kalendarz z zaznaczonymi dniami, ·w w których występują jakieś widoczne są aktywności. Mamy do wyboru trzy widoki :
Roczny
Każdy (Roczny, miesięczny, dzienny). Każdy z widoków prezentuje inną szczegółowość przedstawianych informacji – od najbardziej ogólnego do najbardziej szczegółowego. Widoki różnią się od siebie w zależności od tego, czy przeglądamy dane z pojazdu, czy z karty kierowcy.
Na dole ekranu mamy podgląd liniowy wybranego dnia w kalendarzu.
10.
2. Repozytorium plików cyfrowych
Wszystkie pliki zaimportowane do programu przechowywane są w bazie danych w niezmienionym formacie DDD. Wszystkie pliki, które zaimportowaliśmy , są widoczne w repozytorium plików. Dzięki temu wszystkie pliki są zebrane w jednym miejscu w "repozytorium plików cyfrowych" i w razie kontroli w firmie mamy do nich szybki dostęp.
W każdej chwili wszystkie pliki z repozytorium możemy zapisać na dysku twardym wciskając w repozytorium prawy przycisk myszy i wybierając opcję "Zapisz wszystkie pliki cyfrowe do katalogu" lub "Zapisz do pliku.
Pliki możemy zapisywać pojedynczo lub wszystkie naraz.
10.3. Menu dane cyfrowe
Dodatkowe opcje importu, konwersji oraz analizy danych z plików cyfrowych są dostępne w menu Dane cyfrowe.
10.3.1. Import danych cyfrowych
W programie Tachospeed możliwy jest import danych cyfrowych z plików .ddd na dysku lokalnym lub na serwerze FTP, bądź bezpośrednio z czytnika karty kierowcy.
Wybór Import danych z karty powoduje pojawienie się okna odczytu, w którym można wybrać odpowiedni czytnik (Wybór czytnika), podejrzeć dane (przyciski Odśwież, Podgląd) oraz zapisać je w bazie danych (Zapisz w bazie) bądź w niezależnym pliku .ddd (Zapisz do pliku).
Dane zapisane w plikach .ddd można ponownie odczytać używając opcji Import danych z pliku, bądź, jeżeli są one przechowywane na serwerze FTP, Serwer FTP.
Copyright © 2004-2012 by Infolab Przemysław Narloch Sp. j. str. 78
10.3.2. Raporty prędkości oraz kalibracji
Sczytanie karty pojazdu pozwala na podgląd informacji o prędkości i kalibracji pojazdu z kilku ostatnich aktywnych dni. Program Tachospeed nie przechowuje tych danych w bazie, jednak umożliwia generowanie odpowiednich wykresów i raportów z zapisanego wcześniej pliku cyfrowego pojazdu (format .ddd).
Szybki dostęp do raportów prędkości i kalibracji jest dostępny z menu Dane cyfrowe bądź z okna informacji o danych cyfrowych dla pliku pojazdu (Podgląd pliku cyfrowego).
".